Novák Petr - klavírista

PETR NOVÁKPetr Novák – pedagog klavírní hry, sólista, komorní hráč a korepetitor /nar. 1974, Plzeň/ studoval na Konzervatoři Plzeň /prof. Jindřich Duras/, Hudební fakultě AMU v Praze /Doc. Emil Leichner/ a na Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn Bartholdy v Lipsku /Prof. Ulrich Urban/.

Své zkušenosti si doplňoval průběžně během svého studia i na mistrovských kurzech doma i ve světě u renomovaných pianistů, jako např. Paula Guldy, Eugena Indjice, Nelly Acopian Tamariny, Vladimíra Kraineva a jiných sólistů.

Při své sólové koncertní činnosti spolupracoval s orchestry Janáčkovou filharmonií Ostrava, Západočeským symfonickým orchestrem v Mariánských Lázních, Karlovarským symfonickým orchestrem, Plzeňskou filharmonií, nebo Symfonickým orchestrem v Brestu /Bělorusko/. Své sólové recitály odehrál nejen doma v Plzni, Praze, na festivalu Janáčkův máj, ale i v Německu.

Těžiště jeho činnosti je však spolupráce s mladými studenty – instrumentalisty, a to jak na půdě Konzervatoře Plzeň, tak při jejich korepetici na Letních hudebních kurzech v Domažlicích, Letních hudebních kurzech Plzeňského kraje, Třeboňském letním setkávání a jinde.

Spolupracuje, nebo spolupracoval s renomovanými sólisty – např. se svojí sestrou houslistkou Janou Vonáškovou Novákovou, v Klavírním triu Bavačesko, s barytonistou Romanem Janálem, s houslistkou Lucií Novoveskou Carlson, s klavíristou Štěpánem Kosem. Pravidelně nahrává pro Český Rozhlas, jeho spolupráci s houslistkou Viktorií Kaunzner zachytil Bavorský rozhlas.

Účinkoval ve významných sálech, zvláště v Anglii – ve Wigmore Hall v Londýně, Bridgewater Hall v Manchesteru, v St. David´s Hall v Cardiffu.

Po svých studiích působí 18. rokem v Plzni. Mezi jeho koníčky patří např. jízda na koloběžce.

Www.novakpetr.com


Interpretace hudby členů UB