ARCHIV HOUB

Koncerty Umělecké besedy od roku 2020 na YouTube:

 

6. října 2020 v 19.30 – 640. Úterek UB, kostel sv. Vavřince, Helichova 18, Praha 1

Leoš Janáček: Sonáta pro klavír 1. X. 1905

Bohuslav Martinů: Sonáta pro klavír (1954)

Lukáš Matoušek: Sonáta pro klavír (2017)

Zdeněk Zahradník: Variace pro klavír (2018)

Lukáš Sommer: Partita pro klavír (2019)

Účinkuje: Barbora K. Sejáková - klavír

Koncert s publikem streamovaný, dostupný: https://www.youtube.com/watch?v=0tEvY81oemA&feature=youtu.be

 

27. října 2020 v 19.30 – 641. Úterek UB, kostel sv. Vavřince, Helichova 18, Praha 1

Bohuslav Martinů: Duo č. 2

Ivan Kurz: Pírka ptáka Ohniváka pro sólové violoncello

Maurice Ravel: Sonáta pro housle a violoncello (výběr)

Erwin Schulhoff: Duo pro housle a violoncello

Účinkují: České smyčcové duo: Lucie Sedláková Hůlová – housle,  Martin Sedlák - violoncello

Koncert bez publika streamovaný, dostupný: http://www.youtube.com/watch?v=p2uVr-FULjY&feature=youtu.be

 

7. listopadu 2020 v 10.30 – Galerie HAMU, Malostrnské nám. 13, Praha 1

Děti Umělecké besedě a Umělecká beseda dětem

Mladí interpreti hrají skladby členů Umělecké besedy

Miloslav Kabeláč: Snadná preludia pro klavír op. 26, č. 4

Jindra Nečasová Nardelli: Podzimní listí

Lukáš Matoušek: Písničky pro Lucinku (výběr: Sněhová, Koňská)

Luboš Sluka: Metro, Vodní mlýnek

Ilja Hurník: Smutná písnička

Petr Eben: Zvony před usnutím

Ilja Hurník: Tanec pro harfu

Klement Slavický: Partita pro sólové housle

Účinkují: Lukáš Bátor – klavír ZUŠ Hradec nad Moravicí, učitel: Petr Okénka, Alžběta Jonášová – klavír Klavírní škola hrou, Praha, učitelka: Barbora Krištofová, Alžběta Krištofová – violoncello, klavírní doprovod Barbora Krištofová ZUŠ Jižní Město, Praha, učitelka: Marie Purgerová, Vilém Kročák – klavír ZUŠ Jihlava, učitelka: Hana Paštyková, Alice Santamaria – harfa ZUŠ Music Art, Praha, učitelka: Hedvika Mousa Bacha, Helena Bochníčková – klavír Klavírní škola hrou, Praha, učitelka: Barbora Krištofová, Vendula Podlešáková – harfa ZUŠ Music Art, Praha, učitelka: Hedvika Mousa Bacha, Daniel Matejča – housle ZŠ a ZUŠ Jabloňová, Liberec, učitel: Ivan Štraus

Koncert na Youtube, dostupný: https://www.youtube.com/watch?v=-SgtevbuNx0

 

24. listopadu 2020 v 19.30 – 642. Úterek UB, kostel sv. Vavřince, Helichova 18, Praha 1

František Antonína Špork: Vyzvání k tanci

Sláva Vorlová: Serenáda pro hoboj a harfu, op. 5

Ivan Zelenka: Tři preludia pro harfu

Benjamin Britten: Metamorfózy pro hoboj sólo (výběr)

Petr Eben: Písničky k loutně (výběr)

Jiří Smutný: Tři písně na slova Pavla Tylšara pro nižší hlas, hoboj a harfu PREMIÉRA

Účinkují: Veronika Kaiserová – soprán, Lydie Härtelová – harfa, Pavel Tylšar - hoboj

Koncert bez publika streamovaný, dostupný: https://www.youtube.com/watch?v=0fWEVteReWA&feature=youtu.be

 

15. prosince 2020 v 19.30 – 643. Úterek UB, kostel sv. Vavřince, Helichova 18, Praha 1

Jaroslav Krček: Smyčcový kvartet č. 3, op. 163

Pravoslav Kohout: Smyčcový kvartet „Reflexe“, věnováno prof. Josefu Kouteckému

Tomáš Svoboda: Smyčcový kvartet č. 12, op. 202, „Post Scriptum“

Účinkující: Kvarteto Martinů: Lubomír Havlák, Adéla Štajnochrová – housle,

Zbyněk Paďourek – viola, Jitka Vlašánková - violoncello

Koncert bez publika streamovaný. dostupný: https://www.youtube.com/watch?v=TdCqWg7AHFk&feature=youtu.be

 

30. března 2021 v 19.30 – 644. Úterek UB, kostel sv. Vavřince, Helichova 18, Praha 1

Luboš Sluka: Sonáta pro violoncello a klavír

Klement Slavický: Poema a rondo pro violoncello a klavír

Lukáš Matoušek: Intimní hudba pro violoncello sólo

Petr Eben: Suita balladica pro violoncello a klavír

Účinkují: Eduard Šístek – violoncello, Barbora K. Sejáková – klavír

Koncert bez publika streamovaný. dostupný: https://www.youtube.com/watch?v=yzc29FmYDWI

 

13. dubna 2021 v 19.30 – 645. Úterek UB, kostel sv. Vavřince, Helichova 18, Praha 1

Miroslav Pudlák: Passacaglia

Hanuš Bartoň: Osm etud

Jan Ladislav Dusík: Sonáta op. 44 Es dur "The Farewell"

Účinkuje Hanuš Bartoň – klavír

Host: Kateřina Seidlová, členka LDOUB

Koncert bez publika streamovaný. dostupný: https://youtu.be/EyvqgU5PzSE  

 

22. června 2021 v 19.30 – 646. Úterek UB, kostel sv. Vavřince, Helichova 18, Praha 1

Pavel Novák Zemek: Unisoni Sacri No. 4 “Tremolo” pro sólové housle

Pascal Dusapin: Forma fluens pro housle a klavír

Valentin Bibik: Sonata No. 3, op. 124 pro housle a klavír

Účinkují: Milan Pala – housle, Katarína Palová – klavír

Host: Libor Hruška, člen LDOUB

Koncert za přítomnosti publika, streamovaný. dostupný: https://youtu.be/bzafLR93tnk   

 

21. září 2021 v 19.30 – 647. Úterek UB, Costa Nova, Cais Criativo, Portugalsko

Skladby českých autorů pro flétnu a kytaru

Štěpán Rak: Giordano Bruno pro flétnu a kytaru (1984)

Lukáš Matoušek: Per flauto pro sólovou fletnu (1975)

Jindřich Feld: Deux Dances pro flétnu a kytaru (1975)

Jan Dušek: Scherzo sonáta pro sólovou fletnu (2005)

Štěpán Rak: Voces de Profundis pro kytaru (1985)

Leoš Janáček: Passacaglia z Glagolské mše (1926) v úpravě Miloše Štědroně pro flétnu a kytaru (2000)

Účinkují: Machina Lírica Duo: Monika Štreitová – flétna a Pedro Rodriguez – kytara

Koncert bez publika streamovaný. dostupný: https://www.youtube.com/watch?v=BHyHs9waZm0

 

12. října 2021 v 19:30 – 648. Úterek UB, Galerie HAMU, Praha 1, Malostranské nám. 13

Koncert komorního orchestru ve spolupráci s HAMU v Praze

Marta Jiráčková: Motýlí efekt pro violoncello, smyčcový orchestr a bicí nástroje op. 32 (1984)

Pravoslav Kohout: Concertino pro housle a komorní orchestr (2020) premiéra

Miloš Haase: ...a riveder le stelle pro komorní orchestr (2018)

Jan Ryant Dřízal: Zběsilost v srdci pro komorní orchestr (2020)

Účinkují: Dora Hájková – violoncello, Leoš Čepický – housle,

Komorní orchestr studentů HAMU, řídí Petr Louženský

Koncert za přítomnosti publika, streamovaný, dostupný: https://www.youtube.com/watch?v=vfcYMsls5bQ

 

23. listopadu 2021 v 19:30 – 649. Úterek UB, Kostel sv. Vavřince, Praha 1, Hellichova 18

Ivana Loudová: Sonáta pro housle a klavír

Miloslav Ištvan: Sonáta pro klarinet a klavír

Anselm Jokki: Makemake pro 2 klarinety

Zdeněk Zahradník: Sonáta pro housle a klavír „Píseň o Viktorce“

Jan Pták: Fuga morphi pro 2 klarinety – premiéra

Host: Marta Hrachovinová, členka LDOUB, přednese Poctu Erbenovi

ze sbírky Jana Skácela Hodina mezi psem a vlkem

Účinkují: Lucie Sedláková Hůlová - housle, Barbora K. Sejáková – klavír,

Anna a Jan Ptákovi – klarinety a klavír

Koncert za přítomnosti publika, streamovaný, dostupný: https://www.youtube.com/watch?v=sKQURtOuCsk

 

 

30. listopadu 2021 v 19:30 – 650. Úterek UB, Kostel sv. Klimenta, Praha 1, Klimentská

Marek Kopelent: Cantus Simplex pro ženský sbor (1982)

Lukáš Matoušek: Květ z ráje pro ženský sbor a recitátora na verše Jaroslava Seiferta (1983)

Jan Rybář: Credo pro pět skupin ženských hlasů (2018)

Miroslav Pudlák: Lobelia pro ženské hlasy a housle (2017)

Bohuslav Martinů: Tři písně posvátné pro ženské hlasy a housle (1952)

Účinkují: Ensemble Coccinelle, řídí: Jan Rybář a Jana Karausová,

Rudolf Kvíz – recitace, Matěj Vlk – housle,

Koncert za přítomnosti publika, streamovaný, dostupný:  https://www.youtube.com/watch?v=I7kf6dpJHG8

 

 

  1. února 2022 v 19:30 – 651. Úterek UB, kostel sv. Vavřince, Hellichova 18, Praha 1

Jan Klusák: Tři etudy pro klavír, Rondo pro klavír     

Ivana Loudová: Tango Music

Jindra Nečasová - Nardelli: Sonáta pro klavír 

Lukáš Hurník: Alphabet

Paul Schoenfield: Trio pro klarinet, housle a klavír

Účinkují: Petr Novák – klavír, Trio Clavio

Hosté: Mikuláš Axmann - člen VOUB a člen LDOUB.

Koncert za přítomnosti publika, streamovaný, dostupný: https://www.youtube.com/watch?v=WxX9kLd1j-U

 

  1. března 2022 v 19:30 – 652. Úterek UB, kostel sv. Vavřince, Hellichova 18, Praha 1

Nové skladby členů UB

Terezie Švarcová: Ai suoi caduti (Svým padlým) pro soprán, klarinet, housle a violoncello

Lukáš Matoušek: Smyčcový kvartet

Pravoslav Kohout: Kvintet pro smyčcové kvarteto a basklarinet

Soňa Vetchá: Rift in time-space pro smyčcové kvarteto

Ivan Kurz: Beránku Boží, mešní ordinarium pro soprán smyčcové kvinteto

Účinkující: Terezie Švarcová – soprán, FAMA kvarteto, Kamil Doležal – klarinet a basklarinet,  kontrabas v jednání, Hosté: členové VOUB a LDOUB

Koncert za přítomnosti publika, streamovaný, dostupný:https://youtu.be/K0oQO2kUkRk

        

  1. dubna 2022 v 10.30 – Nedělní matiné, Galerie HAMU, Malostranské náměstí 13, Praha 1

Koncert k 80. narozeninám Jaroslava Rybáře, emeritního předsedy Hudebního odboru UB

ve spolupráci s HAMU v Praze

Helix pro dva klavíry

Rozhovor pro pět nástrojů

Toccaty pro klavír - výběr

Smyčcový kvartet

Účinkují: Daniel a Marie Wiesnerovi, Barbora K. Sejáková – klavír,

Dechové kvinteto Sine nomine, Prague Modern Quartet

Koncert za přítomnosti publika, streamovaný, dostupný: https://youtu.be/jysXcovvK5g

 

  1. června 2022 v 10:30 – Sobotní matiné, kostel sv. Vavřince, Hellichova 18, Praha 1

Umělecká beseda dětem, děti Umělecké besedě

Děti a mladí interpreti hrají skladby členů Umělecké besedy

 

Ilja Hurník: Smutná písnička

Jindra Nečasová - Nardelli: Podzimní listí

Ilja Hurník: Kapr, blecha a tak dále (Žabka, Bleška)

Terezie Švarcová: Vzpomínky na Prahu (3. Před branou katedrály)

Petr Eben: Elce pelce kotrmelce (Drbání, Divoká husa, Kolo)

Jindra Nečasová Nardelli: Malé obrázky (Ohňostroj, Ozvěny)

Klement Slavický: 12 malých etud pro klavír (Etuda č. 2)

Jiří Smutný: Hříčky pro housle, klarinet a klavír

(Allegretto scherzoso, Molto moderato, Allegro moderato)

Miroslav Pudlák: Paradis Lost pro flétnu a zvukovou stopu

Terezie Švarcová: Vzpomínky na Prahu (1. Krokem po nábřeží, 4. Při tanci)

Petr Eben: Fantasia vespertina

Živly pro flétnový kvartet

Hanuš Bartoň: Země (Dort pejska a kočičky)

Miroslav Pudlák: Voda (nebo jiná kapalina)

Jan Ryant Dřízal: Vzduch (Tuulemaa - Větrná ulice)

Účinkují: Julie Kazyrevich, klavír, uč. Barbora Krištofová, Klavírní škola hrou, Magdalena Moudrá, zpěv, Jana Moudrá – klavír, uč. Oldřiška Richter Musilová, ZUŠ Dobřichovice, Mariana Ptáková, housle, Ivan Pták, klarinet, Viktor Pták, klavír, uč. Oleg Smoljarov a Anna Ptáková, soukromá výuka, Emílie Šupíková, zpěv, Jana Moudrá – klavír, uč. Oldřiška Richter Musilová, ZUŠ Dobřichovice, Natálie Konopiská, klavír, uč. Jindra Nečasová Nardelli, ZUŠ A. Voborského – Modřany, Laura Kuljová, klavír, uč. Jindra Nečasová Nardelli, Taneční konzervatoř hl. města Prahy, Marie Krištofová, klavír, uč. Anna Stará, ZUŠ Jižní Město, Zuzana Sadílková, housle, Zlata Rothová, klarinet, Simon Yakimov, klavír, uč. Radka Beranová, Jan Hejhal, Libuše Tichá, Gymnázium a Hudební škola hl. města Prahy, Anna Drhovská, flétna, uč. Veronika Pudláková, ZUŠ Jana Hanuše z Prahy 6, Anna Drhovská, flétna, Kateřina Kohoutková, klarinet, Ema Nejedlá, klavír, uč. Veronika Pudláková, Olga Zemanová, ZUŠ Jana Hanuše,Praha 6, Dagmar Blažková, ZUŠ Charlotty Masarykové, Praha 6, Ondřej Hauptmann, trubka, Jan Pták – klavír, uč. Jiří Šedivý, Pražská konzervatoř, Anna Drhovská, flétna, Viktorie Kinzlová, flétna, Julie Tesařová, altová flétna, nastudovala a spoluúčinkuje uč. Veronika Pudláková, basová flétna, ZUŠ Jana Hanuše z Prahy 6

Koncert za přítomnosti publika, streamovaný, dostupný: https://youtu.be/BbKu6L2Ip3A